BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja
Nie załadowano obrazka

W środę, 17 lipca br., w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach odbyła się uroczystość czepkowania. 33 absolwentów kierunku pielęgniarstwo, w tym 25 kobiet i 8 mężczyzn, złożyło ślubowanie i odebrało symboliczny pielęgniarski czepek. Czepkowanie to tradycyjna uroczystość symbolizująca przynależność do grupy zawodowej. Uroczystość odbyła się po raz pierwszy w historii Uczelni.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

Studenci kierunku Informatyka, wraz z opiekunem merytorycznym dr. Dominikiem Szajermanem, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy produkującej i wydającej gry komputerowe - Teyon S.A. w Łodzi. W ramach work – touru studenci mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji gier komputerowych. Uczestniczyli w warsztatach z programowania gier, poznali inżynierię programowania, dowiedzieli się jak projektować, przetwarzać, obrazować i wizualizować dane charakterystyczne dla gier komputerowych.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach – dr Joanna Soin zaprasza na Uroczystość Czepkowania pierwszych Absolwentów kierunku Pielęgniarstwo, która odbędzie się 17 lipca br., o godz. 12:00, w Auli E318. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor PWSZ w Skierniewicach – dr Daniel Stos.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

W ramach projektu „Zintegrowany Program Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach”, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach EFS, zorganizowany został wyjazd studyjny dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. 3-dniowy wyjazd, który odbył się w dniach 5-7 czerwca br., pozwolił studentom poznać 3 podmioty z branży związanej z Bezpieczeństwem wewnętrznym.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

Pracownicy Instytutu Informatyki i Matematyki Stosowanej - mgr inż. Łukasz Rybak i prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Dudczyk, prowadzą badania w aspekcie wpływu funkcji masy na skuteczność klasyfikatora bazującego na punktach centralnych. Zagadnienie to wpisuje się w problematykę nauk zajmujących się sztuczną inteligencją w dziedzinie uczenia maszynowego. Znajduje ono potencjalne, praktyczne zastosowanie m.in. w systemach detekcji obiektów na obrazach cyfrowych oraz klasyfikowania dokumentów tekstowych.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Polskiej edycji ogólnoeuropejskiego badania na temat warunków życia i nauki. Ankieta zajmuje ok. 15 minut i jest dostępna do końca czerwca.
Podziel się swoją historią i doświadczeniami!
Ankieta dostępna jest na stronie: http://badania.pbs.pl/eurostudent.pg
Za realizację badania w Polsce odpowiada niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kontakt: eurostudent@pbs.pl

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

W dniach 17-18 czerwca br., pracownicy Instytutu Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Instytutu Zarządzania Strategicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach - prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Dudczyk, dr hab. Zdzisław Jezierski i mgr inż. Łukasz Rybak uczestniczyli w konferencji „Strategie w podejmowaniu decyzji w sytuacjach konfliktu i współpracy”.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

W dniach 3-4 czerwca br., studenci kierunku Pedagogika wzięli udział w wyjeździe studyjnym, zorganizowanym w związku z realizacją projektu pn. „Zintegrowany Program Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy udali się do Fundacji Wspierania Osób z Zaburzeniami Rozwoju „Od Początku”.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

Podczas uroczystego podsumowania szkolenia „Edukacja Wojskowa Studentów – Legia Akademicka”, JM Rektor – dr Daniel Stos otrzymał medal za wspieranie działań proobronnych i kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży akademickiej oraz za merytoryczne wsparcie prac Sił Zbrojnych RP. W imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, odznaczenie wręczył ppłk Piotr Chrzanowski.

(...) więcej
Nie załadowano obrazka

W poniedziałek, 17 czerwca br., odbyło się uroczyste podsumowanie szkolenia Edukacji Wojskowej Studentów – Legia Akademicka. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali karty powołania do odbycia ćwiczeń wojskowych w ośrodkach szkolenia wytypowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Podsumowania szkolenia teoretycznego dokonał JM Rektor – dr Daniel Stos oraz koordynator programu „Legia Akademicka” dr Alojzy Pilich, którzy podkreślili rolę uczelni w kształtowaniu patriotycznych postaw przyszłych żołnierzy - naszych studentów.

(...) więcej
1051
Przetargi
Oferty pracy
Dla mediów
Dla biznesu
Mapa strony

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595